THE DEFINITIVE GUIDE TO LECZENIE JASKRY WARSZAWA

The Definitive Guide to leczenie jaskry warszawa

The Definitive Guide to leczenie jaskry warszawa

Blog Article

Selektywna trabekuloplastyka laserowa SLT to nowoczesna metoda leczenia jaskry otwartego kąta. Stosuje się ją zarówno jako metodę pierwszego rzutu, jak również jako alternatywę dla dodatkowych leków przeciwjaskrowych w terapii skojarzonej.

Jaskra jest schorzeniem, którego nie da się w 100% wyleczyć. Wszelkie zabiegi medyczne mają na celu zatrzymanie submitępowania choroby oraz poprawę jakości widzenia. Stosując się do kilku prostych wskazówek, można wspierać 10 proces.

Jeśli na jej drodze znajduje się przeszkoda, ciecz gromadzi się w oku: wzrasta wówczas jej ciśnienie oraz ucisk na nerw wzrokowy, który w konsekwencji zanika.

Badanie jest stosowane w diagnostyce jaskry, umożliwia wykrycie zaniku warstwy włókien nerwowych na wczesnym etapie choroby – przed pojawieniem się ubytków w polu widzenia.

Jeśli preparaty farmakologiczne nie przynoszą pożądanych efektów, przeprowadza się także zabiegi laserowe, pomagające usprawnić odpływ cieczy z gałki ocznej.

Niezależnie od tego, czy ciśnienie wewnątrzgałkowe jest wysokie, czy normalne, leczenie jaskry polega na obniżaniu ciśnienia wewnątrzgałkowego. Dlatego, ciśnienia wewnątrzgałkowego stanowi ważny parametr diagnostyczno-terapeutyczny i pozwala monitorować stan jaskry.

Najpopularniejszą z tego rodzaju metod jest trabekulektomia, polegająca na wykonaniu nacięcia w obrębie twardówki, przez które płyn może się wydostawać.

Przy leczenie jaskry warszawa jaskrze można właściwie robić wszystko. W jaskrze już zdiagnozowanej najważniejsze jest stosowanie się do zaleceń lekarza prowadzącego: regularne przyjmowanie leczenia (krople, laseroterapia, itp.

stale przyjmowane leki należy przyjąć o zwykłej porze, z jednym wyjątkiem opisanym w kolejnym punkcie,

Im wcześniej jaskra zostanie rozpoznana, tym większa jest szansa, że włączone leczenie ograniczy chorobę i zachowa wzrok na całe życie.

Jaskra to choroba nerwu wzrokowego. Dokładnej przyczyny powstawania jaskry nie odkryto, przypuszcza się, że spowodowana jest zaburzeniem odpływu cieczy wodnistej z oka. Ciecz wodnista to substancja wypełniająca przednią komorę oka. Ma za zadanie odżywianie rogówki i soczewki oraz odprowadzanie z oka szkodliwych produktów przemiany materii.

A to za sprawą niskiego ciśnieniem krwi, które w nocy, podczas snu obniża się jeszcze bardziej i prowadzi do niedokrwienia i uszkodzenia nerwu wzrokowego.

Siateczka beleczkowania przypomina sito, zbudowane z beleczek tworzących warstwy z większymi i mniejszymi przestrzeniami, przez które ciecz wodnista wypływa z oka.

W składvert kompleksowego badania w kierunku jaskry wchodzić konsultacja okulistyczna z glaukomatologiem (lekarzem zajmującym się jaskrą) i odpowiednio dopasowany komplet badań jaskrowych, tj.:

Report this page